Ved at benytte denne side er jeg indforstået med brugen af cookies.
Du kan læse mere om vores persondatapolitik (GDPR) på denne side
Accepter

Vælg dato: 2021-07-27

Vis programmer fra kl.:
Tirsdag d. 27. juli
02:50fra modist til kunstner
03:20Charlotte Munksø
03:50Destination Limfjorden
04:45den om stripperklubber og store tv-kanoner [15]
05:45Selskabet for Kirkelig Kunst
06:25 (30)
06:55organisten og kunstneren
07:30
08:00Trofæjagt under hegn
Jagtmagasinet [15]
08:30Torskefiskeri i Lillebælt (2:2)
09:00
09:35Ministeren der truede med at blive præst - Bertel Haarder
10:35Frisør
11:00Toppen af toppen (4)
12:00Jens Rohde
12:30Knivsbjerg - det tyske mindretals mødested
13:00et livsstilsmagasin for mænd (3)
13:30Maja Lee Langvad - ”Hun er vred”
13:40billedhugger Jørn Rønnau
14:25Peter Kofod
14:55ånden lever videre
15:25
16:00Direkte
17:00Gæst Lotte Kaa Andersen
17:30Den lille have
18:15Bygger på en drøm - Chief 1
18:25Lotte Garbers
19:00
19:45Magnus Larsson - dirigent
20:00
20:30Da Trombicche, Siena - Italien [=]
21:05
21:40
22:05Mundhule og tænder
22:25sommerspecial
23:15Finn Nørbygaard i langsom samtale med Pernille Vermund
Onsdag d. 28. juli
03:00Trine Bramsen og Jan E. Jørgensen
03:50Finansminister på et afbud - Bjarne Corydon
04:50En kælderkold eller en fra kassen
05:20musiker Klaus Schønning
06:25 (147)
06:55
07:25Sørine Gotfredsen om selvbeherskelse
08:00Torskefiskeri i Lillebælt (1:2)
08:30Jagtmagasinet [15] (2:2)
09:00Vaccine, hvornår og til hvem?
09:30Ostebåden
10:00 (24)
10:30Gudhjem, Danmarks eneste bjergby
11:05Alsace
11:40Destination Limfjorden
12:35Dario Campeotto
13:20Om Søby Kirke
13:50
14:20Genbrug af byggematerialer
14:55Gæst Morten Messerschmidt
15:25Det beskidte arbejde, det får vi andre til
16:00
16:30Finn Nørbygaard i langsom samtale med Esben Dalgaard
17:30med Tifanie Haick
17:55den om nostalgi [15]
19:00Toppen af toppen (4)
20:00Direkte
21:05Jens Christian Worm Gotfredsen
21:45Stauder og prydgræsser
22:25Andreas Landin
22:55Asbjørn Dalbjerg - musikpædagog
23:05Marlene Wind
23:45
Torsdag d. 29. juli
03:10kunstneren Lise Honoré
03:40Rebecca Adler-Nissen og Jakob Nielsen
04:30Besøg hos en tempelridder (4:11)
05:00Michael Jeppesen
05:30
06:25Sommerhaven i Vennelyst
06:45Om kunstig intelligens (1)
07:30Danmark (1:3)
08:05Stephan Kleinschmidt
08:35i levende live
09:40Charlotte Munksø
10:10KOLO, Aarhus
10:45USA’s neoisolationisme
11:30Guldsmed
11:55den om kvindeskurke [15]
13:00 (147)
13:30billedkunstneren Steen Larsen
14:00Ministeren ad fornuftens vej - Marianne Jelved
15:00Toppen af toppen (4)
16:00Direkte
17:00Mundhule og tænder
17:20Katinka Fogh Vindelev - sopran
17:30det bedste fra Studio 55 (24)
18:30Roser
19:05
19:40pynt og glas
20:00Finn Nørbygaard i langsom samtale med Zenia Stampe
20:30tæt på - En kunstrejse med Den Transsibiriske Jernbane fra Moskva til et sted i Kina
21:00Only music - Total Hip Replacement
21:50Dorte Sindbjerg Martinsen og Johan Moesgaard
22:35
23:05Anne Sina
23:45LOKALT KVARTER
Lynetteholm
   

Arrangementer og Sociale medier

 
 
dk4 | Rådmandsgade 55 | 2200 København N. | Tlf. 7025 3535
© Copyright dk4. Materialet må ikke gengives uden tilladelse.